Navigace

Obsah

PŘEDÁVÁNÍ CELOSTÁTNÍ ZELENÉ STUHY- SENÁT 2. LISTOPADU 2004

Soutěž o Celostátní Zelenou stuhu pořádá Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, občanské sdružení (SZKT), v rámci soutěže Vesnice roku. Do této soutěže jsou zařazeny všechny vesnice, kterým byla udělena Zelená stuha v krajských kolech a také vesnice, které byly na Zelenou stuhu nominovány, avšak cena jim nebyla udělena z důvodu jejich vítězství v soutěži jako Nejlepší obec. Nositel celostátní Zelené stuhy postoupí do evropské soutěže „Entente Florale 2005“... letos to tedy bude Písečná. Naše vítězství je o to cennější, že jsme se do soutěže Vesnice roku přihlásili vůbec poprvé!

PÍSEČNÁ 2.11.2004  8.00- Vyrážíme směr Praha. Cestou nás dostihuje zpráva, že do Písečné jede televizní štáb. Při pohledu na ocelově šedivou oblohu a nízké, zlověstné mraky se nám honí hlavou, co pěkného dneska chtějí u nás natáčet. Poté volá ČTK, za co prý jsme tu Zelenou stuhu vlastně dostali. Musíme po pravdě odpovědět, že nevíme, ať se zeptají jinde:-) Pak se opět ozývá domov, že ČT sice už do vesnice dorazila, ale se zprávou, že na ministerstvu o Písečné nic nevědí, ale že prý vyhrál "nějaký Uničov"... vysvětlujeme rozdíl mezi Uničovem a loňským vítězným Únanovem, ale v podstatě si sami nejsme stoprocentně jisti, jak to vlastně je.
Ale co, pozvánku na předávání cen máme, vracet se nebudeme, a tak pokračujeme v cestě...

 

PRAHA 16.30- Obtěžkáni cenami a s hlavou plnou dojmů a hlavně starostí, co nás čeká v příštím roce, se vracíme  zpět. Cestou se dozvídáme, že se Písečná objevila v pořadu Večerník z Čech a že to bylo "docela dobré", tak se těšíme domů na shlédnutí záznamu.

Přátelé, sousedé doma, rodáci! Doufáme, že nás v tom teď v polovině cesty nenecháte,
a že to příští rok té Evropě
UKÁŽEME !!!

--- A jak to pak pokračovalo?---
Podrobnosti o soutěži ENTENTE FLORALE 2005 >>>
Fotoreportáž z návštěvy hodnotící komise EF 2005 >>>
Výsledky Entente Florale 2005 >>>
Slavnostní vyhlášení výsledků (Györ 9.9.2005) >>>

Co je to Entente Florale >>>
Napsali o nás >>>